Leave No Trace zatacza szersze kręgi

Idea Etyki Outdoorowej w oparciu o siedem zasad Leave No Trace, którą stara się propagować SPSS, zatacza coraz szersze kręgi w naszym kraju. Od pewnego czasu jest ona znana i wprowadzana w kręgach harcerskich, co ma szczególną pozycję w filozofii LNT CfOE. Natomiast Stowarzyszenie Polska Szkoła Surwiwalu stara się wprowadzać siedem zasad Leave No Trace w świadomość szeroko rozumianego społeczeństwa naszego kraju, w szczególności właśnie w kręgi tzw. aktywności outdoorowych – surwiwalowców, eksploratorów, bushcrafterów, miłośników natury, edukatorów plenerowych, turystykę kwalifikowaną itp.

Leave no TraceSPSS od końca 2017 r. jest oficjanym partnerem LNT CfOE w Polsce, co pozwala nam na zaszczepianie idei etyki outdoorowej Leave no Trace w naszym kraju w porozumieniu z największą organizacją tego typu na świecie. Od początku 2018 r. już kilkadziesiąt osób, głównie pracowników Lasów Państwowych, otrzymało od nas certyfikaty ukończenia kursu świadomości etyki outdoorowej LNT (Leave No Trace Awareness). Pragniemy rozpowszechniać tę ideę właśnie w partnerstwie z Lasami Państwowymi, gdyż w naszym kraju to właśnie lasy najczęściej stanowią ostoję dzikiej przyrody i natury, jako naturalny element składowy naszego krajobrazu.

Jeszcze przed okresem wakacyjnym planowane jest szkolenie dla Trenerów Etyki Outdoorowej, przygotowujące do samodzielnego prowadzenia warsztatów świadomości środowiskowej (LNT Awareness). O terminie i miejscu szkolenia poinformujemy za pośrednictwem naszej strony www.

Propagowana przez SPSS idea Etyki Outdoorowej w oparciu o zasady Leave No Trace nabiera popularności, co widać na przykładzie Stowarzyszenia SALVOS, z którym mamy przyjacielskie relacje:

Pozdrawiamy –

Zarząd SPSS

Podziel się tą wiadomością: