Ramowy program SURWIWALIÓW

 

Przedstawiamy ramowy program tegorocznych SURWIWALIÓW :

Surwiwalia

Piątek, 7 czerwca

– godz. 15:00 – Rozpoczęcie surwiwaliów przyjmowanie uczestników wydawanie pakietów startowych i lokacja w obozowisku

– godz.18:00 -20:00 – I blok programowy:

• Warsztat o roślinach ratowniczych i jadalnych, czyli medycyna i przyjemności – Agnieszka Zach BIEBRZAŃSKA WIEDŹMA

• Etyka outdoorowa w turystyce kwalifikowanej i surwiwalu: Leave No Trace – Przemek Płoskonka

• Grzyby nadrzewne i nadrewnowe w surwiwalu i bushcrafcie – Sergiusz Borecki BORSUK

– godz. 20:00 – 22:00 – Wspólne ognisko

– godz. 22:00 – Nocny maraton filmowy

 

Sobota, 8 czerwca

– godz. 7:00 – Pobudka, toaleta, śniadanie

– godz. 9:00-12:00 – II blok programowy:

• Warsztaty przeprawowe: Chodzenie po bagnach wciąga – Mirosław MONGOŁ Walczyk

• Ukraina Off-road 4×4 – Kamil Grzelka

• Żeglarstwo, sporty motorowodne + Tybet – Stanisław Barański

• Szkolenie z I pomocy przedmedycznej – Bartłomiej Domian

• Warsztaty łucznicze – Przemysław Kowalski

– godz. 12:00-12;30 – Przerwa na „kawę/herbatę”

– godz. 12:30-15:00 – III blok programowy:

• Jak zrozumieć „technicznego i poetyckiego” człowieka Lasu… – Euzi

• Prymitywny łowca – Bartek „Mojrzesz” Janik

• Warsztaty z robienia papieru czerpanego – Beata Taryma

• Prepping – Darek Lermer

• Surwiwalowy recykling – Marian „RADAR” Wyrzykowski

– godz. 15:00-16:30 – Obiad

– godz. 16:30-19:30 – IV blok programowy:

• Warsztaty chodzenia boso – Kamil Czepiel „DRZEWIEJ”

• Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej w operacjach NATO. Doświadczenia i wnioski. – mjr. Marek Białobrzeski

• Aktywności ASG – Mariusz Dzierski i Grupa Jurajska SPSS

• Ziołowe kosmetyki – Klaudia Jadwiszczyk

• Kuchnia regionalna w surwiwalu – Krzysztof Domarecki

– godz. 20:00-23:00 – Spotkanie z zaproszonym Gościem – Piotr Bernabiuk / ognisko

– godz. 23:00 – Nocny maraton filmowy

 

Niedziela, 9 czerwca

– godz. 7:00 – Pobudka, toaleta, śniadanie

– godz. 9:00-12:00 – V blok programowy:

• Warsztaty nurkowe – Darek Lermer, Firma KOMARO

• Grzyby nadrzewne i nadrewnowe w surwiwalu i bushcrafcie – Sergiusz BORSUK Borecki

• Co naprawdę oznacza sztuka przetrwania? – opowieść o wyprawie na koło podbiegunowe – Klaudia Jadwiszczyk i Krzysztof Lewicki

– godz. 12:00-14:00 – porządkowanie terenu, pakowanie

– godz. 14:00 – Zakończenie Surwiwaliów.

 

Przez cały czas trwania SURWIWALIÓW będzie:

– rozstawione stoisko rekonstrukcyjne „średniowieczny wędrowiec” – Grupa PILICA

– giełda sprzętu surwiwalowego i gadżetów

– nocne maratony filmowe

– czynny sklepik z podstawowymi produktami

= = =

Podstawowe informacje na temat rejestracji i udziału w Surwiwaliach 2019 znajdziesz TUTAJ.

 

 

patronat Surwiwaliów - prezydent miasta Łomża


Podziel się tą wiadomością: