Kurs Technik Wysokościowych w Surwiwalu

kurs technik wysokościowych w survivaluGrupa Regionalna “Narew” we współpracy z zaprzyjaźnioną firmą KOMARO zaprasza na Kurs Technik Wysokościowych w Surwiwalu.  Celem kursu jest nabycie w podstawowym zakresie umiejętności bezpiecznego posługiwania się sprzętem alpinistycznym i wysokościowym oraz zaznajomienie ze specyfiką pracy na wysokościach w trakcie zajęć surwiwalowych i podczas imprez integracyjnych.
Kurs składa się z zajęć teoretycznych oraz praktycznych w terenie. Zajęcia poprowadzą doświadczeni instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem w tego rodzaju działalności (taternicy jaskiniowi).
Termin: 17-19 lipca 2020 r.
Czas trwania: 48 godz.
Miejsce: Ośrodek KOMARO w Rybakach k. Miastkowa (połowa drogi między Łomżą a Ostrołęką).
Wymagania:
– ukończone 16 lat ( w przypadku osób niepełnoletnich pozwolenie od rodziców/opiekunów na udział w kursie);
– ubezpieczenie NNW;
– posiadanie karimaty i śpiwora oraz wyżywienia na cza szkolenia.

Zapewniamy:

– wyposażenie w cały potrzebny sprzęt wysokościowy;
zaświadczenie o ukończeniu Kursu Technik Wysokościowych w Surwiwalu;
– nocleg w warunkach turystycznych;
– miejsce do przygotowywania i spożywania posiłków.

Program:

• zapoznanie ze sprzętem alpinistycznym i wysokościowym;
• zasady bezpieczeństwa i przepisy prawne;
• zjazdy pionowe przy zastosowaniu różnych technik;
• podchodzenie na przyrządach;
• kolejka amerykańska;
• techniki pokonywania mostów linowych;
• asekuracja i autoasekuracja;
• węzły;
• techniki zakładania stanowisk linowych;
• zastosowanie technik wysokościowych w survivalu;
• podstawy wspinaczki na ściance wspinaczkowej;
• obsługa i konserwacja sprzętu wysokościowego;

Uczestnik po ukończeniu kursu ponosi pełną odpowiedzialność prawną

za wypadki spowodowane swoją działalnością!

Cena: 350 zł (członkowie SPSS 320 zł)

Kontakt: Mirosław Walczyk, e-mail: mongolek(zwierzak)poczta.onet.pl , tel. 604 28 10 36

Dodatkowe informacje na profilu szkolenia na FB.

Szkolenie jest rekomendowane przez SPSS jako kurs doszkalający/unifikujący dla instruktorów surwiwalu zrzeszonych w SPSS, którzy ukończyli kursy instruktorskie w innych szkołach. Jest także rekomendowany jako kurs odświeżający dla czynnych instruktorów surwiwalu zrzeszonych w SPSS.