Warsztaty poświęcone sztuce przetrwania

Kiedy:
14 wrzesień 2019 – 15 wrzesień 2019 całodniowy
2019-09-14T00:00:00+02:00
2019-09-16T00:00:00+02:00
Gdzie:
Bulwary Wiślane
Warszawa
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:

 

W dniach 14-15 września na Bulwarach Wiślanych w Warszawie odbędą się warsztaty poświęcone sztuce przetrwania i etyce outdoorowej, czyli temu, jak poradzić sobie w sytuacjach nagłych i nietypowych oraz jak bezpiecznie i zgodnie z prawem korzystać z lasu poznając jego „dzikie oblicze”.

Warsztaty poprowadzą edukatorzy ze Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu, organizacji społecznej zajmującej się promowaniem sztuki przetrwania. Wśród członków Stowarzyszenia znajdują się przyrodnicy, animatorzy zajęć outdoorowych, doświadczeni instruktorzy surwiwalu i bushcraftu, autorzy książek i publikacji tematycznych oraz wykładowcy akademiccy.

A co będzie się działo? – LINK

Tematyka warsztatów dotyczyć będzie zasad sztuki przetrwania zarówno w lesie (z dala od cywilizacji) jak i w miejscach, gdzie przebywamy na co dzień: w pracy, w domu, w sklepie, w komunikacji publicznej itp.
Dla uczestników warsztatów przygotowano kilka „surwiwalowych sztuczek”, które pomogą odpowiedzieć na pytania:

1. Jak się nie zgubić w lesie?

2. Jak odnaleźć drogę do domu?

3. Skąd wziąć wodę do picia?

4. Czym i jak rozpalić ogień?

5. Co to jest “Wielka Trójka Surwiwalu”?

6. Jaki ekwipunek zabrać na wyprawę?

Ponadto, edukatorzy opowiedzą Wam o stosowaniu zasady Leave No Trace w etyce outdoorowej oraz przedstawią awaryjne narzędzia przetrwania i rękodzieło surwiwalowe.

Całość imprezy wspiera organizacyjnie Centrum Informacji Lasów Państwowych.

Do zobaczenia!