Stowarzyszenie Polska Szkoła Surwiwalu, oprócz prowadzenia szkoleń, od kilku lat skutecznie edukuje polskie społeczeństwo w zakresie szeroko pojętego survivalu (surwiwalu), bushcraftu i prepperingu. W tym celu również, nasi członkowie udzielają wywiadów dla mediów (radio, tv), publikują liczne artykuły branżowe oraz książki.

Lista książek o survivalu, prepperingu napisanych przez członków SPSS (1996-2024):

Pozycje do kupienia w księgarniach, zwłaszcza online. Dostępne są zarówno jako książki papierowe oraz ebooki. Uwaga, niektóre starsze tytuły z lat 90-tych dostępne są już tylko w bibliotekach, antykwariatach lub z drugiej ręki. Kilka z w/w tytułów mają status bestsellera w kategorii poradniki survivalowe.

Zapowiedzi wydawnicze na 2024 (książki):

Inne działania wydawnicze:

Członkowie SPSS własnym sumptem przetłumaczyli i wydali pierwsze w Polsce tłumaczenie książki “Survival w mieście. Ciemne sekrety przetrwania SHTF” autorstwa Selco Begovic. Aktualnie publikacja dostępna jest tylko jako ebook. Udało nam się tego dokonać ponieważ Witold, który zresztą tłumaczył książkę, dwukrotnie brał udział w szkoleniach organizowanych przez Selco.

Braliśmy także aktywny udział w korekcie merytorycznej podczas tłumaczenia książek autorstwa Dave Canterbury, seria Bushcraft (polskie wydanie, wyd. Bezdroża). Tym samym polskie wydanie uznajemy za lepsze od oryginału, również z uwagi na dopasowane do polskich realiów, niż gdyby było to po prostu tłumaczenie 1:1.