Stowarzyszenie Polska Szkoła Surwiwalu, oprócz prowadzenia szkoleń, od kilku lat skutecznie edukuje polskie społeczeństwo w zakresie szeroko pojętego survivalu (surwiwalu), bushcraftu i prepperingu. W tym celu również, nasi członkowie udzielają wywiadów dla mediów (radio, tv), publikują liczne artykuły branżowe oraz książki.

Oto lista książek o survivalu, prepperingu napisanych przez naszych członków SPSS:

Praktycznie wszystkie pozycje do kupienia w księgarniach, zwłaszcza online. Dostępne są zarówno jako książki papierowe oraz ebooki. Uwaga, niektóre starsze tytuły dostępne są już tylko w bibliotekach,  antykwariaty lub z drugiej ręki.

Zapowiedzi wydawnicze autorów SPSS na rok 2023/2024:

Inne działania wydawnicze:

Członkowie SPSS własnym sumptem przetłumaczyli i wydali pierwsze w Polsce tłumaczenie książki “Survival w mieście. Ciemne sekrety przetrwania SHTF” autorstwa Selco Begovic. Aktualnie publikacja dostępna jest tylko jako ebook. Udało nam się tego dokonać ponieważ Witold, który zresztą tłumaczył książkę, dwukrotnie brał udział w szkoleniach organizowanych przez Selco.

Braliśmy także czynny udział w korekcie merytorycznej podczas tłumaczenia książek autorstwa Dave Canterbury, seria Bushcraft (polskie wydanie, wyd. Bezdroża). Tym samym polskie wydanie uznajemy za lepsze od oryginału, również bardziej dopasowane do polskich realiów, niż gdyby było to po prostu tłumaczenie 1:1.