logo-PILICA_smallOpiekun – vacat

Grupa Regionalna Pilica SPSS została powołana do życia w lipcu 2016 roku. Zasięg działania grupy to teren ciągnący się wzdłuż rzeki Pilicy od Sulejowa do Inowłodza. Do naszej dyspozycji są rozległe lasy, w których możemy spotkać i podglądać dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Na obszarze znajdują się Nadpiliczne Parki Krajobrazowe, które charakteryzują się bogactwem przyrodniczym i zróżnicowanym ukształtowaniem terenu.
Głównym celem Grupy jest zachęcanie mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego i okolicy do spędzania wolnego czasu na łonie natury, poznawania i pokonywania własnych słabości ciała i ducha. Promowanie aktywnego wypoczynku dla całych rodzin, ponieważ ideą grupy jest pobudzanie do działania i wspólnej zabawy zarówno dzieci jak i rodziców.
Proponujemy:
– piesze i rowerowe wycieczki krajoznawcze po okolicy,
– wyprawy weekendowe, podczas których uczestnicy nauczą się budowy schronień, rozpalania ognisk, radzenia sobie w trudnych warunkach terenowych o każdej porze roku,
– jednodniowe warsztaty dla dzieci i młodzieży z zakresu bushcraftu, surwiwalu organizowane podczas „zielonych szkół”,
– marsze na orientacje, biegi terenowe, marsze kondycyjne (50-100 km),
– warsztaty z plecionkarstwa i wikliniarstwa,
– naukę strzelania z łuku,
– spływy kajakowe rzekami Pilicą, Wolbórką.

Grupę tworzą żołnierze zawodowi, Instruktorzy ZHP, jak też osoby posiadające wykształcenie pedagogiczne. Dzięki temu wszystkie zajęcia są prowadzone profesjonalnie i na najwyższym poziome metodycznym i merytorycznym.

Z nami nie będziesz się nudzić!