KURS LAWINOWY

KURS LAWINOWY I STOPNIA

OTWARTE SZKOLENIE DLA INSTRUKTORÓW SURWIWALU CHCĄCYCH PODNIEŚĆ SWOJE KWALIFIKACJE

Termin szkolenia: 10-12.01.2020

Organizator: Kurs lawinowy

 

Partnerzy szkolenia:

Termy Chochołowskie partner Surwialiów 2019

 

 

 

 

Ważna informacja: nocleg rezerwować w miarę szybko bo schronisko w weekendy ma bardzo duże obłożenie.

Ilość osób na szkoleniu ograniczona tylko do 10 osób z SPSS – decyduje kolejność zgłoszeń i wpłaty zaliczki – rezerwacja miejsc dla SPSS obowiązuje do 15.10.2019

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą uprawiać zimową turystykę górską: pieszo, na nartach skiturowych lub freeridowych czy wspinaczkowo.
Wiedza na temat lawin i bezpiecznego poruszania się po górach w zimie to obowiązkowe i podstawowe „wyposażenie” zimowego Turysty. Organizowane przez nas kursy lawinowe to jedne z pierwszych na rynku tego typu szkolenia. Prowadzimy je od 2008 roku, w sumie przeszkoliliśmy kilka tysięcy osób.

Kadrę instruktorską stanowią Ratownicy – Instruktorzy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, na czele z Marcinem Józefowiczem, wieloletnim szefem szkolenia TOPR oraz twórcą programu naszych szkoleń.
Pracujemy na najnowszym sprzęcie lawinowym znanych i cenionych marek Ortovox Mammut  

Jesteśmy jedyną prywatną firmą w Polsce dysponującą najnowocześniejszym sprzętem szkoleniowym EASY SEARCHER (symulacja zasypania z kontrolą radiową, możliwością poszukiwania detektorem, sondą oraz systemem RECCO).

Bazą dla kursów jest Dolina Pięciu Stawów. Zajęcia teoretyczne odbywają się w schronisku, a terenowe na specjalnie przygotowanym i wyposażonym polu treningowym. Wysokogórski charakter miejsca zapewnia najlepsze warunki do ćwiczeń i analizy zagrożeń.

 

Zakres kursu stanowi podstawową wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po górach zimą. Kurs obejmuje w teorii i praktyce dwa bloki tematyczne: 

  • Wybór najmniej niebezpiecznej drogi w terenie zagrożonym lawinami. Jak unikać lawin, jakie są ich rodzaje oraz co je wyzwala. Jak ocenić zagrożenie w terenie i zinterpretować stopień zagrożenia lawinowego, wpływ warunków pogodowych na zagrożenie lawinowe.
  • Zachowanie w trakcie i po zejściu lawiny. Pomoc koleżeńska, aspekty medyczne. Jak powiadomić właściwie ratowników i co w pierwszej kolejności robić. Szybkie odnajdywanie zasypanych za pomocą detektora lawinowego i sondy, efektywne odkopywanie zasypanego w lawinie.

Czas trwania: Kurs zaczyna się w piątek o godzinie 20:00, a kończy w niedzielę o godzinie 17.00.

Cena: 395 zł

Miejsce: Dolina Pięciu Stawów Polskich

Cena kursów zawiera: Wykłady i prezentacje multimedialne, szkolenia w terenie na nowoczesnym sprzęcie lawinowym LVS, lawinowe ABC (detektor lawinowy, łopatka, sonda), ubezpieczenie NNW.

Noclegi oraz wyżywienie płatne są bezpośrednio w schronisku. Dojazd / dojście do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów we własnym zakresie. Istnieje możliwość skorzystania z pakietu pobytowego w cenie 195 zł. Pakiet pobytowy zawiera 2 noclegi i 6 posiłków (od kolacji w piątek do obiadu w niedzielę).

Co zabrać na zajęcia:
– strój dostosowany do warunków zimowych: bielizna najlepiej antypotna, spodnie, kurtka, polar, czapka, rękawiczki (najlepiej dwie pary: cienkie i grube), buty (najlepiej skorupy lub twarde buty skórzane), ochraniacze na buty
– czołówka
– okulary przeciw słoneczne
– krem z filtrem UV
– gogle
– apteczka
– termos
– dowód osobisty
– dobrze mieć raki oraz kijki teleskopowe
Zestaw lawinowy (detektor, łopatka, sonda) na czas trwania zajęć zapewnia organizator.
Namawiamy do zabrania przenośnej pamięci (USB) w celu pobrania materiałów dydaktycznych od instruktorów.

Warunki uczestnictwa:
Posiadanie ubrania, obuwia i ekwipunku odpowiedniego do podejmowania działań w Tatrach w okresie zimowym. Niepełnoletni są zobowiązani posiadać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na uczestnictwo w kursie.

Szczegółowe informacje na https://szkola-gorska.pl/zima/kurs-lawinowy

Ważne! Rezerwacja bezpośrednio w 5+ z dopiskiem “SURWIWALIA 2020”

Termin szkolenia: 10-12.01.2020

Kontakt:  tel. +48 535 184 435

Koordynator ze strony SPSS – Krzysztof Domarecki tel. 603 358 001 

Do Krzyśka kierujcie wszystkie zapytania o kurs!