Pierwsza sesja szkoleniowa za nami

W czasie tzw. długiego weekendu majowego, w przeciągu dziewięciu dni odbyły się trzy kursy doszkalające prowadzone przez SPSS:

• Pierwsza Pomoc Plenerowa,
  • Kurs Przetrwania z profilem SERE,
  • Metodyka Outdoorowa.

Szkolenia były skierowane przede wszystkim do członków Stowarzyszenia (w szczególności instruktorów surwiwalu), jednakże wzięły w nich udział także osoby niezrzeszone i niekoniecznie mające styczność z surwiwalem, ale działające na polu aktywności outdoorowej. Celem szkoleń było podniesienie kwalifikacji oraz utrwalenie i przetrenowanie posiadanych już umiejętności związanych z działalnością i edukacją plenerową. Łącznie we wszystkich szkoleniach wzięło udział 35 osób.

Na okres jesienny planowany jest drugi blok szkoleniowy – szczegóły zostaną podane na stronie Stowarzyszenia (www.surwiwal.edu.pl).

Jak o szkoleniach mówią uczestnicy?

“Przyjeżdżając do Was na szkolenie po raz pierwszy, nie wiedziałem czego się spodziewać. Zaskoczyła mnie Wasza baza szkoleniowa, warunki naprawdę komfortowe, a uczestnicy jak i prowadzący okazali sie bardzo mili i uprzejmi. program szkolenia profesjonalnie przygotowany. Pomimo tego, że było sporo teorii, to nie odczułem znużenia i zniechęcenia. Na pewno wpływ na to miało Wasze doświadczenie.”

Tomasz

“… kurs mnie bardzo zainspirował i zmotywował by poważniej podejść do idei edukacji i szkolenia innych – dzieci i dorosłych w temacie szeroko pojętego survivalu, bushcraftu i leśnej rekreacji. Dzięki temu weekendowi, wspólnym zajęciom i czasie spędzonym w grupie podobnie myślących osób, zamierzam dalej na własną rękę pogłębiać wiedzę.”

Dawid

“…bardzo miło było Was poznać, i odbyć kurs, oby więcej takich szkoleń; chciałbym poszerzać swoją wiedze i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy / ratowania życia i zdrowia oraz pozyskiwania doświadczenia w instruowaniu innych.”

Michał

Poniżej kilka zdjęć z powyższych szkoleń i LINK