Warsztaty z nawigacji GPS – relacja
W dniach 18-20.09.2020 w bazie szkoleniowej Grupy Wielkopolskiej SPSS odbyły się warsztaty z nawigacji przy użyciu GPSu oraz „tarpologii”. Kolega Zbyszek zapoznał nas z urządzeniami GPS, obsługą urządzeń i ich możliwościami. Następnie odbyła się część praktyczna, podczas której uczestnicy mieli za zadanie udać się do wyznaczonych punktów. W sobotę popołudniu kolega Przemek poprowadził zajęcia z „tarpologii” – czyli metod rozstawiania tarpa w różnych konfiguracjach zależnie od potrzeb i sytuacji w terenie. Oczywiście nie obyło się bez wieczornego ogniska. W niedzielę w ramach doskonalenia z obsługi GPS-u, po wprowadzeniu współrzędnych do urządzeń udaliśmy się przez leśne bezdroża na wrzosowiska kłomińskie – „Diabelskie Pustacie”. Sporo zdjęć pod linkiem poniżej.

