Polskie Lasy i etyka outdoorowa
|
Cieszy nas fakt, że polskie lasy otwierają się na społeczeństwo, czego niewątpliwym dowodem jest startujący właśnie program Zanocuj w Lesie. Cieszy nas również, że mogliśmy jako Stowarzyszenie aktywnie i skutecznie do tego przyłożyć rękę – świetnie pisał o tym nasz kolega dr. Przemek Płoskonka w ostatnim numerze “Lasu Polskiego“, gdzie dosłownie stwierdzono, że promowana przez SPSS “etyka outdoorowa jest podstawą funkcjonowania programu Zanocuj w lesie”. Oczywiście, nie można zapomnieć tutaj o kolegach i koleżankach ze środowiska bushcraftowego, które równolegle wspierało całe przedsięwzięcie nie szczędząc sił.
Dlatego wszystkich gorąco zachęcamy do głębszego poznawania i wprowadzania zasad etyki outdoorowej w naszą, surwiwalową działalność – bądźmy awangardą!
Znacząca rola promowanej przez SPSS etyki outdoorowej i prowadzenie szkoleń dla trenerów etyki outdoorowej (TEO) w oparciu o siedem zasad Leave no Trace oraz działania w ramach Leśnej Akademii Surwiwalu, pozwalają mieć nadzieję na sukces programu i głębokie zmiany w mentalności naszego społeczeństwa, o czym świadczy artykuł pani Pauliny Król w najnowszym numerze czasopisma “Echa Leśne“. Zapraszamy do lektury!