Euro Target Show – podsumowanie

Knieje, Survival i outdoor w środku miasta – I edycja Targów EURO TARGET SHOW za nami.

W dniach 25-27 marca w Poznaniu odbyły się targi EURO TARGET SHOW 2022, na których spotkali się pasjonaci surwiwalu, strzelectwa i myśliwstwa. Na targach swoje stoisko miało Stowarzyszenie Polska Szkoła Surwiwalu. Przedstawiciele Grup Regionalnych SPSSu prezentowali działania Stowarzyszenia, promowali Etykę Outdoorową i SURWIWALIA 2022, przeprowadzali warsztaty z leśnego rękodzieła, krzesania ognia krzesiwem syntetycznym LIGHT MY FIRE i krzesiwem kowalskim, oraz z podstaw nawigacji. Osoby odwiedzające targi, mogły zapoznać się ze sprzętem survivalowym, porozmawaiać z nami o surwiwalu, bushcrafcie, preppingu. Na Scenie Survivalowej, przedstawiciele SPSS przeprowadzili prelekcje na temat Etyki Outdoorowej LEAVE NO TRACE, Leśnego Plecaka Dziecięcego.
Bardzo dziękujemy firmie Grupa MTP z Poznania, za możliwość zaprezentowania naszego dorobku na Tragach EURO TARGET SHOW 2022.

Targi EURO TARGET SHOW udowodniły, że wiara w potęgę spotkań przetrwa najbardziej dotkliwe kryzysy. EURO TARGET SHOW stał się platformą nawiązywania i utrzymywania relacji dla pasjonatów i profesjonalistów, którzy w pozytywnej, inspirującej atmosferze przygotowali się do nowego sezonu, poznali nowości i wysłuchali ekspertów z interesujących ich dziedzin.

Sezon 2022 uznajemy za otwarty.
Ponad 2 lata branża myśliwska, strzelecka, survivalowa i militarna czekała na taką okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń. Wystawcy Euro Target Show przedstawili szeroką ofertę produktów dla pasjonatów i profesjonalistów: odzież i obuwie myśliwskie i survivalove, akcesoria outdoorowe, pirotechnikę specjalistyczną oraz wyposażenie i akcesoria strzeleckie, w tym optykę profesjonalną. W pawilonie nr 5 swoje stoiska na Euro Target Show zaprezentowało blisko 100 wystawców. Nie zabrakło czołowych producentów i topowych decydentów w sektorze łowieckim, strzeleckim,
surwiwalowym i militarnym.

Tegoroczna edycja skupiła się najbardziej na łączeniu profesjonalistów branży myśliwskiej, strzeleckiej, surwiwalowej i militarnej. Grupa ta dopisała w znakomitej liczbie i stanowiła zdecydowaną większość wśród ponad 6 000 uczestników. Wśród publiczności znaleźli się także przedstawiciele Lasów Państwowych, Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, Agencji Mienia Wojskowego, Komendy Wojewódzkiej Policji, Wojewódzkiej Państwowej Straży Łowieckiej czy Straży Granicznej w Poznaniu. Targi to była świetna okazja do spotkania z niezwykłymi ludźmi – ambasadorami i gośćmi targów, wśród których znaleźli się: Iwona Guzowska – mistrzyni świata w boksie zawodowym i kick-boxingu, Paweł „NAVAL” Maleńczuk – były żołnierz GROM, Seweryn „Piechur” Kubicki i Paweł „Szlendi” Szlendak – survivalowcy, Szymon Jarosiewicz – wybitny strzelec, Wojciech „Zachar” Zacharków – były żołnierz Wojsk Specjalnych oraz Alicja „Fruzia” Fruzińska – Diana, Jakub Wolski – kucharz, pasjonat kuchni myśliwskiej, propagator dobrej i zdrowej kuchni oraz Przemek Malec – myśliwy, podróżnik i kucharz.

Wspólna przestrzeń dla wyjątkowych pasjonatów
euro target showTargi EURO TARGET SHOW stały się przestrzenią wymiany wiedzy i doświadczeń. Ekspozycję Targów EURO TARGET SHOW uzupełniły liczne wydarzenia towarzyszące. Program targów wypełniły najróżniejsze atrakcje. 6 różnych strzelnic (sportowa, multimedialna, IPSC, łucznicza, ASG, wojskowa) i 9 stref pokazowych (edukacji przyrodniczej, edukacji surwiwalowej, motywacji i przetrwania, jednostek i pojazdów wojskowych, Knives & Knifemaking, psów myśliwskich i porad groomerskich, mody myśliwskiej, strefa relaksu i myśliwska strefa gastronomiczna).

Pierwsza edycja Targów EURO TARGET SHOW była prawdziwym świętem myślistwa, strzelectwa, surwiwalu i militariów. Teren MTP opuszczali z zadowoleniem nie tylko zwiedzający, ale i sami wystawcy. Bardzo dziękujemy wszystkim wystawcom, partnerom i zwiedzającym za udział w Euro Target Show 2022. Przyszłoroczna odsłona spotkania pasjonatów odbędzie się 17-19 marca 2023. Już dziś serdecznie zapraszamy!

 

Marian Wyrzykowski

koorsynator Grupy Regionalnej MAZOVIA SPSS