Święto Niepodległości 2023. Uroczystości i wydarzenia w całej Polsce

Z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, obecnie trwają obchody w całym kraju. W ramach uroczystości związanych z Narodowym Świętem Niepodległości oraz licznych innych wydarzeń organizowanych w  stolicy, zaplanowano także przeprowadzenie Marszu Niepodległości pod hasłem „Jeszcze Polska nie zginęła”.

W największych miastach organizowane są biegi terenowe (np. wrocławski Bieg Niepodległości z wąsem czy katowicki Dziewięciu z „Wujka”), wydarzenia muzyczne, pokazy sprzętu wojskowego, pikniki i msze święte. Zaplanowano także koncerty i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Dzień Niepodległości w Polsce to wyjątkowy czas, w którym naród jednoczy się w dumie z historii, walki i suwerenności. Każdego roku, 11 listopada, świętujemy 105. rocznicę odzyskania niepodległości w 1918 roku. To nie tylko dzień świętowania, ale także refleksji nad przeszłością, zobowiązaniami dla przyszłości i wspólnym uczestnictwem w różnorodnych wydarzeniach.

W tym dniu w Polsce, obchody nie tylko celebrują naszą historię, ale także budują wspólnotę i umacniają poczucie tożsamości narodowej. To święto, które przypomina nam, jak ważne jest wspólne dziedzictwo i jak wiele możemy osiągnąć, jednocząc się w imię wolności i niepodległości.