Koniec pilotażu… Początek normalności.

Zanocuj w lesie

 

 

Udało się! Gratulujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do tego dzieła – skutek, jakim jest zamiana pilotażowego rozwiązania w regulację trwałą, sprawia nam wiele satysfakcji. Czuć wiosnę! Zanocuj w lesie!

Ewaluacje i badania, jakie prowadzono podczas półtorarocznego okresu pilotażowego dowiodły, że umożliwienie biwakowania w lasach w cale nie jest ze szkodą dla nich, na pewno zaś normalizuje sytuację, w której obywatele korzystali z lasów w sposób de facto niezgodny z prawem. Od teraz to się zmienia.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego wywiadu poniżej (film na dole strony) oraz koniecznie do lektury artykułu na stronach Lasów Państwowych.

Przy tej okazji informujemy także, że w związku z równoległym promowaniem etyki outdoorowej w czasie pilotażu (które mają kluczowe znaczenie dla sukcesu tego przedsięwzięcia), istnieje potrzeba rozpowszechniania idei etyki outdoorowej w oparciu o zasady Leave No Trace. W tym celu Stowarzyszenie Polska Szkoła Surwiwalu, jako partner Leave No Trace CfOE od kilku lat prowadzi certyfikowane szkolenia Trenerów Etyki Outdoorowej, którzy mają być ambasadorami odpowiedzialnego korzystania z zasobów przyrodniczych w trakcie uprawiania survivalu, bushcraftu i turystyki kwalifikowanej i mają rozpowszechniać praktyczną wiedzę i umiejętności z tym związane.

 

Najbliższe kursy Trenerów Etyki Outdoorowej odbędą się:

  • 10-11 kwietnia 2021, Ponurzyca, Lasy Celestynowskie (Mazowiecki Park Krajobrazowy)
  • 1-3 maja 2021, Góry Świętokrzyskie (w ramach szkolenia HCM-Trek)

Biuletyn Surwiwalowy - luty 2021

 

Szczegóły szkoleń oraz linki do rejestracji podamy niebawem na stronie www i naszym profilu FB oraz MeWe.

Ponadto, w marcowe weekendy w Warszawie będą odbywać się spotkania plenerowe (spacery przyrodnicze) promujące idee Leave No Trace, zakończone wydaniem certyfikatu poziomu podstawowego (LNT Awareness) – będziemy informować o tych wydarzeniach na profilu Grupy Regionalnej MAZOVIA. Powyższej tematyce poświęcony też będzie najnowszy numer Biuletynu Surwiwalowego (niebawem zostanie opublikowany).

 

 

 

 


  • grafika nagłówka pochodzi ze strony www.lasy.gov.pl