Kurs Trenerów Etyki Outdoorowej maj 2023

Dziewięcioro studentów Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunku Turystyka i Rekreacja specjalizacja: Instruktor outdooru w maju wzięło udział w kursie Trenerów Etyki Outdoorowej w duchu LNT.
Szkolenie zostało przeprowadzone przez Stowarzyszenie Polska Szkoła Surwiwalu  (jednym z prowadzących był AWF Warszawa pracownik dr Przemysław Płoskonka), oficjalnego partnera Leave No Trace Center for Outdoor Ethics w Polsce. Zapoczątkowany w latach 90-tych zeszłego wieku w Stanach Zjednoczonych program etyki środowiskowej (outdoorowej) Leave No Trace (LNT) aktualnie jest największym tego typu programem na świecie.

𝗧𝗿𝗲𝗻𝗲𝗿𝘇𝘆 𝗘𝘁𝘆𝗸𝗶 𝗢𝘂𝘁𝗱𝗼𝗼𝗿𝗼𝘄𝗲𝗷 (𝗧𝗘𝗢) – to osoby zachęcające do stosowania wytycznych Leave No Trace w Polsce oraz wskazujące praktyczne rozwiązania w ich stosowaniu podczas aktywności outdoorowych. TEO to po prostu ambasador etyki środowiskowej, działający w oparciu o proste i uniwersalne idee Leave No Trace.

Wymagania na stopień 𝗧𝗘𝗢 zakładają, aby uczestnik szkolenia występował zarazem w roli słuchacza, jak i prowadzącego.
Nawiązuje to do holistycznej koncepcji edukacji i umożliwia praktyczne wdrażanie się w rolę 𝗧𝗿𝗲𝗻𝗲𝗿𝗮 𝗘𝘁𝘆𝗸𝗶 𝗢𝘂𝘁𝗱𝗼𝗼𝗿𝗼𝘄𝗲𝗷.
Całe szkolenie odbywało się w plenerze, zaś istotnym jego elementem był nocleg w lesie. Mimo że pogoda nie rozpieszczała, uczestnicy dali sobie świetnie radę i ukończyli kurs z sukcesem!

trener etyki outdoorowej

lnt trener etyki outdoorowej foto 2