Pierwsza pomoc. Outdoor. Survival – nowa książka na 2023!

Premiera. Zgodnie z zapowiedziami na półki księgarskie trafiła nowa książka (poradnik pierwsza pomoc przedmedyczna) napisana przez praktyków, członków Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu. Doskonale wiemy, że podczas wszelkiego typu aktywności urazy, obrażenia, zatrucia czy hipotermia stanowią realne zagrożenia naszego zdrowia i życia.

Pierwsza Pomoc Przedmedyczna - elementy taktycznego ratownictwa, outdoor, survival, samopomocDlaczego warto ją przeczytać

Choć nikomu tego nie życzymy, w pewnym momencie każdy z nas może stać się świadkiem lub uczestnikiem wypadku, katastrofy naturalnej lub budowlanej, przypadkowego postrzału (coraz więcej osób posiada broń palną), albo nawet działań wojennych. Zanim pojawią się odpowiednie służby, to na nas spoczywa obowiązek udzielenia pierwszej pomocy.

Pierwsza pomoc polega na podtrzymywaniu przez świadków zdarzenia podstawowych funkcji życiowych poszkodowanego do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Według obowiązujących w Polsce regulacji prawnych w przypadku bycia świadkiem sytuacji zagrażającej zdrowiu lub życiu drugiej osoby istnieje obowiązek niezwłocznego podjęcia czynności ratunkowych. Tak, wezwanie służ ratunkowych jest taką czynnością, ale przecież nie powinniśmy na tym poprzestać.

Przyjdzie taki dzień (może wcześniej niż myślisz), kiedy będziesz trzymał w swoim ręku ludzkie życie… od tego co zrobisz zależeć będzie życie wielu osób –
poszkodowanego, jego rodziny, świadków zdarzenia… być może również Twoje.

Zamów i przeczytaj książkę, która może uratować życie! Nasza najnowsza publikacja, która stanowi niezbędny przewodnik dla każdego, kto pragnie poznać podstawy pierwszej pomocy. Ta praktyczna i zwięzła książka dostarcza klarownych instrukcji, ilustrowanych zdjęciami, oraz licznych praktycznych wskazówek i uwag, aby pomóc Ci w radzeniu sobie z różnymi nagłymi sytuacjami. Niezależnie od tego, czy chcesz nauczyć się oceny poszkodowanego, resuscytacji krążeniowo-oddechowej, udzielić pierwszej pomocy przy złamaniach czy oparzeniach, ta książka jest niezastąpionym narzędziem, które powinno znaleźć się w każdym domu, biurze czy samochodzie. Nie trać czasu, zabezpiecz swoje zdrowie i bezpieczeństwo już dziś, sięgając po ten poradnik.

Adresat książki (profil czytelnika):

Książka powstała z myślą o turystach, survivalowcach, preppersach, żołnierzach WOT, nauczycielach przedmiotu Edukacja dla bezpieczeństwa, uczniach klas mundurowych, harcerzach i przyszłych ratownikach. Autorzy uwzględnili zarówno osoby działające w ramach służb cywilnych, jak i operujące na polu walki.

Cecha wyróżniająca

Podręcznik “Pierwsza pomoc przedmedyczna. Outdoor – Survival – Wojna” zawiera elementy ratownictwa pola walki TCCC oraz STOP THE BLEED. Poradnik pozwala zdobyć wiedzę  z zakresu medycyny ratunkowej. Lektura zawiera zasady udzielania bezpiecznej i skutecznej pierwszej pomocy przedmedycznej, wyposażenia apteczki  (cywilnej i wojskowej / taktycznej), improwizacji i leczenia (w tym ziołolecznictwo), ewakuacji medycznej, a także obala szkodliwe medyczne mity. Zdobądź aktualną wiedzę, która uratuje życie!

Dane techniczne:

• Wydawnictwo: Bezdroża
  • Data premiery: czerwiec 2023
  • Typ wydania: książka oraz ebook (mobi, pdf)
  • Format: 115 x 190mm (kieszonkowy), oprawa miękka
  • Ilość stron: 280
  • Księgarnie: Empik, Bonito, Tantis, Matras, ŚwiatKsiążki itp.
  • Patroni medialni: Stowarzyszenie Polska Szkoła Surwiwalu, Stowarzyszenie Jurajska Szkoła Surwiwalu, MADEJÓWKA Survival, Militaria.pl oraz Polska Zbrojna

Pierwsza pomoc przedmedyczna. Outdoor - survival - wojna (premiera książki)

Spis treści książki:

• ROZDZIAŁ 1. ZAŁOŻENIA OGÓLNE I PRIORYTETY
  • ROZDZIAŁ 2. ZASOBY MEDYCZNE – APTECZKA CYWILNA, TAKTYCZNA I SURVIVALOWA
  • ROZDZIAŁ 3. PROTOKÓŁ MARCHE – PROCEDURA KOLEJNOŚCI DZIAŁAŃ RATUNKOWYCH, TAKTYCZNE BADANIE URAZOWE
  • ROZDZIAŁ 4. KRWOTOKI – RODZAJE I SPOSOBY TAMOWANIA
  • ROZDZIAŁ 5. BADANIE POSZKODOWANEGO I OCENA PARAMETRÓW ŻYCIOWYCH
  • ROZDZIAŁ 6. ZAPEWNIENIE DROŻNOŚCI DRÓG ODDECHOWYCH, RKO
  • ROZDZIAŁ 7. ODMA – RODZAJE I SPOSOBY LECZENIA
  • ROZDZIAŁ 8. WSTRZĄS HIPOWOLEMICZNY – KRWOTOCZNY
  • ROZDZIAŁ 9. HIPOTERMIA – ZAPOBIEGANIE, ROZPOZNANIE I UDZIELANIE POMOCY
  • ROZDZIAŁ 10. OPARZENIA TERMICZNE I CHEMICZNE, ZŁAMANIA, ZATRUCIA, ZACZADZENIE
  • ROZDZIAŁ 12. PRZYGOTOWANIE DO EWAKUACJI MEDYCZNEJ
  • ROZDZIAŁ 13. LECZENIE DORAŹNE
  • ROZDZIAŁ 14. NIEBEZPIECZNE MITY DOTYCZĄCE PIERWSZEJ POMOCY
  • SŁOWNICZEK POJĘĆ, AKRONIMÓW I LEKÓW
  • DODATEK A. POLOWA KARTA EWAKUACYJNA (TCCC)
  • DODATEK B. SZKOLENIA I KURSY MEDYCZNE
Powiązane tematycznie książki naszych autorów:
  • Vademecum survivalowe
  • Leśny niezbędnik rodzinny
  • Zanim wyruszysz, czyli coś o survivalu 2
  • Survival podczas szkolenia SERE

W każdej z niej był rozdział lub kilka kluczowych porad dotyczących zdrowia i pierwszej pomocy.