Rozpalanie ognia to może być niezła zabawa

…oczywiście pod czujnym okiem instruktorów SPSS, tak jak to miało miejsce na tegorocznych targach Hunt Expo 2023.Dzięki naszym sponsorom/partnerom – liczne grono dzieciaków (chłopcy i dziewczęta) miało być może pierwszy raz w życiu okazje rozpalić ogień za pomocą krzesiwa syntetycznego firmy Light My Fire. Przy okazji pojawił się także pomysł na konkurs, który tym bardziej podgrzał i tak gorącą atmosferę rywalizacji. Nagrody w postaci voucherów na Termy Chochołowskie, sprzętu marki Light My Fire, czołówki Ledlenser oraz książka Sztuczki surwiwalowe.

Bardzo cieszymy się, że rodzice zaufali nam i pozwolili swoim dzieciom rozpalić ogień w dużo trudniejszy sposób niż to ma miejsce w przypadku użycia zapalniczki czy zapałek.

krzesiwo rozpalanie ognia hunt expo

Dzieci lubią rozpalać ogień z różnych powodów, ale najczęściej wynika to z ich naturalnej ciekawości i chęci odkrywania. Ogień jest fascynujący dla dzieci ze względu na swoje nieprzewidywalne zachowanie, ciepło i jasność, które towarzyszą mu podczas palenia.

krzesanie ognia

Warto jednak zaznaczyć, że rozpalanie ognia jest aktywnością wymagającą odpowiedzialności i ostrożności, a także może być niebezpieczne dla dzieci i otoczenia. Dlatego ważne jest, aby dzieci uczyły się bezpiecznego obchodzenia się z ogniem już od najmłodszych lat.