Rozpoczęcie roku leśnego 2022-2023

Grupa regionalna Mazovia zaprasza na…

Rozpoczęcie roku leśnego 2022-2023

W tym roku szkolnym planujemy kontynuować nasze śniadania nad Wisłą oraz wprowadzić cykliczne, weekendowe leśne warsztaty z noclegiem w okolicy Warszawy. Pierwszy taki wyjazd odbędzie się w dniach 3-4 września 2022 i będzie okazją aby wymienić się doświadczeniami zdobytymi podczas wakacji, przypomnieć sobie podstawowe zasady pierwszej pomocy, zrobić przegląd sprzętu pod kątem jesiennych i zimowych warsztatów, zaplanować dalsze działania na ten i kolejny rok.
Termin: 3-4 września 2022
Miejsce: Maków, okolice Skierniewic
Zapisy:
BARDZO PROSIMY O KONTAKT E-MAIL!
W programie między innymi:
– podsumowanie warsztatów z tego roku, wymiana doświadczeń wakacyjnych
– powtórka zasad pierwszej pomocy, przegląd apteczek które zawsze macie przy sobie
– nauka ostrzenia noży i bezpiecznego posługiwania się nimi (każdy naostrzy swój nóż)
– jak zawsze rozpalanie ognia (będzie kilka okazji aby przygotować i rozpalić ognisko)
– trochę leśnej kuchni
– wprowadzenie do tematyki Leave no Trace
– łączność awaryjna i kryzysowa dla rodzin, nauka obsługi radiotelefonu, możliwość przeprowadzenia łączności ze stacji klubowej SP5KAB
Nocujemy w lesie, w czym kto lubi (namiot, hamak). Wyżywienie własne, gotujemy wspólnie przy ognisku to co przywieziemy. Na miejscu dostęp do wody pitnej.
Bardzo prosimy o zabranie:
– noże (napisałem dlatego)
– latarki
– okulary ochronne (BHP do kupienia w każdym markecie budowlanym za kilkanaście złotych)
W trakcie spotkania obowiązują przepisy dot. ochrony przeciwepidemicznej.
Bardzo proszę o ubranie się odpowiednio do pogody.
UWAGA!!!
SPOTKANIE UZALEŻNIONE OD WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH!!!
Gdy warunki uniemożliwią spotkanie, zostanie ono odwołane w sobotę rano.
Do zobaczenia
GR SPSS MAZOVIA