SURWIWALIA 2020 – odwołane!

 

ODWOŁUJEMY SURWIWALIA 2020

 

Drodzy członkowie i sympatycy SPSS!

Długo zastanawialiśmy się nad tą decyzją, jednak rozwój sytuacji przekonał nas do tego, że najbardziej odpowiedzialnym postanowieniem będzie odwołanie tegorocznej edycji SURWIWALIÓW i przeniesienie ich na czerwiec przyszłego roku.

surwiwalia 2020 odwołane i przeniesione

W naszej decyzji chcemy uszanować bezpieczeństwo uczestników, ale także wszystkich osób związanych z przygotowaniem tej imprezy, a które to przygotowania nie będą odbywać się w czerwcu, ale muszą być wykonane właśnie teraz, w najtrudniejszym okresie. SURWIWALIA to spore, ogólnopolskie przedsięwzięcie naszego środowiska i zawsze wiąże się z wieloma kontaktami, spotkaniami, wizytami, działaniami w wielu miejscach.

Nie chcąc narażać naszego kolegi Krzysztofa, który działa na miejscu docelowym jako koordynator tegorocznej edycji, podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu prac i przeniesieniu imprezy na przyszły rok. Nie chcieliśmy jej przesuwać na jesień, gdyż nie mamy żadnej gwarancji, że będzie prawnie dozwolone organizowanie dużych imprez masowych (jest to wątpliwe), a nawet jeśli tak, to na okres jesienny zostało przeniesione mnóstwo innych wydarzeń, co spowoduje ogromne zagęszczenie czasowe przeróżnych eventów. Także sponsorzy i oficjalni partnerzy na czas obecny zawiesili swój udział i wkład w SURWIWALIA. To oczywiste i zrozumiałe, uwaga skupiła się na obecnym problemie.

Nie porzucamy jednak tematu całkowicie! Jest to dla nas nowe doświadczenie i wyzwanie, które umożliwia nam poszerzenie umiejętności, wymianę doświadczeń własnych, zrewidowanie wiedzy i przeświadczeń o własnym stanie przygotowania na różne sytuacje. Dlatego, jeśli sytuacja epidemiczna i regulacje prawne na to pozwolą, będziemy chcieli, by w ramach grup regionalnych, w tym samym okresie odbyły się spotkania, warsztaty, marsze itp. pod szyldem SURWIWALIÓW 2020. Będziemy także przygotowywać nagrania i inne materiały online, jak również transmisje ze spotkań, wywiadów i warsztatów w trybie live na ten czas – wszystko pod szyldem SURWIWALIÓW. Zapraszamy do tego działania!

Mamy nadzieję, że się to uda, że grupy regionalne i członkowie indywidualni SPSS zaangażują się w to dzieło oraz, że pomimo ograniczeń, w ten sposób z ideą SURWIWALIÓW zetknie się większa liczba sympatyków naszego rzemiosła i hobby.

Na teraz życzymy Wam wszystkim wiele zdrowia i… surwiwalowej zaradności.

Zarząd SPSS