SURWIWALIA 2019: warsztatowcy cz. 2

Dariusz LermerKolega Darek Lermer poprowadzi zajęcia

z zagadnień PREPPINGU.

Preppersi – tak określa się ludzi, którzy nie czekają na chwilę gdy będą częścią wydarzeń, to ludzie którzy sięgają do tradycji… do tradycji ufania sobie… i temu co jest realne i trwałe.

Moda, potrzeba, konieczność? Zapobiegliwość – kiedyś to był kanon postępowania w życiu, przekazywany z ojca na syna, z pokolenia na pokolenie. Przekazywały go matki córkom, babcie wnuczkom. To kanon życia. Dziś traktowany bywa jak hobby, dziwna moda, wydziwianie… Zmieniły się czasy, jesteśmy zagonieni pracą, uwikłani w gonitwę dnia codziennego. Ufamy temu, co jest, co wydaje się trwałe, niezmienne: woda w kranie, prąd w gniazdku, ciepło w kaloryferach… pokój na Ziemi. Nie zauważamy realiów życia. Co jakiś czas słuchamy w mediach informacje o zdarzeniach niepokojących, ciekawych, dalekich. Do czasu! Ten czas dopadł już innych. Jest szansa, że dopadnie także nas…

===

Dariusz Lermer – wieloletni pracownik dostępu linowego, taternik jaskiniowy i alpinista z 23-letnim doświadczeniem (Speleoklub Warszawski), nurek jaskiniowy (GNJ-Polska)) z dużym doświadczeniem poświadczonym certyfikatami: Divemaster, Emergency Responder, Rescue Diver, Enriched Air Diver, Specjalty Deep Diver, Dry Suit Diver, Cave Diver. Członek-założyciel Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu, instruktor survivalu. Organizator ekspedycji i wypraw speleologicznych, nurkowych i eksploracyjnych na Bałkany, Kaukaz, do Mongolii i Ameryki Południowej.