SURWIWALIA 2019: warsztatowcy cz. 3

Kamil Czepiel, Chodzenie boso

Kolega Kamil Czepiel poprowadzi zajęcia:

SZTUKA CHODZENIA BOSO

Kiedyś chodzenie boso nie było niczym nadzwyczajnym – dziś nastręcza wiele problemów, a przecież w sytuacji awaryjnej umiejętność radzenia sobie bez obuwia może okazać się kluczowa. W trakcie warsztatu zostaną omówione takie aspekty, jak: budowa i funkcjonowanie stopy, hartowanie stóp, techniki bezpiecznego chodu po różnych nawierzchniach, pozorne i realne zagrożenia w chodzeniu boso oraz chodzenie boso w kontekście minimalizowania wpływu na środowisko. Zajęcia przewidziane są w formie spaceru (każdy sam decyduje w jakim stopniu odbędzie go bez butów).

===

Kamil DRZEWIEJ Czepiel – Absolwent Wydziału Biologiczno-Chemicznego Uniwersytetu w Białymstoku. Trener Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Stowarzyszenia Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”, Instruktor Turystyki Kwalifikowanej w zakresie Bushcraft i Survival, związany ze Stowarzyszeniem Polska Szkoła Surwiwalu oraz Trener Etyki Outdoorowej opartej na zasadach Leave No Trace. Od niemal dekady praktykuje sztukę chodzenia boso – sztukę, bo jak twierdzi chodzenie bez butów niesie zbyt wiele korzyści, by nazywać je pospolitą czynnością. Latami analizując dawne i współczesne źródła oraz zbierając doświadczenie, z chodzenia boso uczynił sposób na pełniejsze poznawanie natury oraz obserwowanie własnego organizmu.