SURWIWALIA 2019: warsztatowcy cz.7

Sergiusz Borecki Borsuk - grzyby nadrzewne

GRZYBY NADRZEWNE I ICH ZASTOSOWANIE

żółciak siarkowy - szkoła bushcraftu QUINOXGrzyby nadrzewne i nadrewnowe – powszechnie zwane hubami. Nie jest to nazwa adekwatna, ale mniejsza o to. Ważne, że są użyteczne, a w surwiwalu i bushcrafcie nawet bardzo. Od tysiącleci były wykorzystywane przez ludzi, od wieków cenione za swe właściwości, od niedawna budzące coraz większe zainteresowanie chemików, biologów i medyków. Jak rozpoznawać najbardziej przydatne gatunki? Gdzie je znaleźć? Jak i do czego je wykorzystać? W końcu, które grzyby wolno, a których ze względu na ochronę pozyskiwać nie wolno – tego dowiemy się na zajęciach prowadzonych przez Borsuka.

===

Sergiusz Borecki “Borsuk” – lubi wszystko, co związane z przyrodą, geologią, paleontologią, krajoznawstwem, górami… Z zawodu mix wybuchowy: teolog, ale też zielarz-fitoterapeuta, instruktor ochrony przyrody, trener LNT, przewodnik turystyczny i przewodnik po parkach narodowych, instruktor survivalu i bushcraftu, instruktor i przodownik turystyki kwalifikowanej, instruktor obrony cywilnej, grotołaz i instruktor turystyki jaskiniowej. Posiada także dyplom w dziedzinie edukacji plenerowej. Założyciel Szkoły Bushcraftu QUINOX, w której od lat szkoli instruktorów bushcraftu i surwiwalu oraz edukatorów plenerowych. Nie jest jednak zupełnie oderwany od rzeczywistości – żyje w wielkim mieście, ojciec pięciorga dzieci, ma naturę społecznika i działacza, lubi ludzi, pracuje w oświacie.