Surv-InO 2019

Surv-InO surwiwalowa nocna impreza na orientację

Zapraszamy na kolejną edycję Surv-InO, czyli nocną, surwiwalową imprezę na orientację!

Zapraszamy wszystkich, którzy w atmosferze zabawy chcą zimą, w nocnej scenerii lasu potrenować orientację terenową z mapą i kompasem; nie zabraknie surwiwalowych niespodzianek. Zawody odbywają się regularnie od kilki lat.
Do udziału w zawodach zaproszeni są wszyscy zainteresowani orientacją terenową, outdoorem i szeroko pojętym surwiwalem. Choć w szczególności impreza adresowana jest do członków Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu, jednak udział może wziąć każdy, kto ma ochotę.

* * *

Cel imprezy: promocja działalności #SPSS , trening orientcji terenowej, integracja środowisk surwiwalowo-bushcraftowo-outdoorowych, dobra zabawa.

Termin: noc z 15 na 16 lutego 2019 (piątek / sobota).

Godzina: baza imprezy w Ponurzycy (patrz niżej) otwarta od godz. 18:00.  Odprawa i kumunikat techniczny o godz. 18:30. Pierwsze starty od godz. 19:00, co 5-10 minut. Zakończenie biegów do godziny 1:00. Podsumowanie i wręczenie nagród zwycięzcom po zakończeniu zawodów.

Lokalizacja: Lasy okolic wsi Ponurzyca, ok. 40 km na S od Warszawy. Ponurzyca, przysiółek Mętraki. Baza imprezy oznaczona na mapie: https://osm.org/go/0Otfmw97?m=

Dojście / dojazd w najbliższym obrębie bazy będzie oznakowane w terenie. Zmotoryzowani mogą zostawić samochody w pobliżu miejsca startu – będą “na oku” i bezpieczne. Dojazd możliwy również pociągiem do stacji Kołbiel, stamtąd na piechotę należy iść drogą przez las ok. 4 km w kierunku na Południe do wsi Ponurzyca i dalej do przysiółka Mętraki (niedaleko starej szkoły).

Teren zawodów: leśny o zmiennej przebieżności, miejscami podmokły, urozmaicony. Jeden z najbardziej malowniczych obszarów Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

Trasy: trasy jednoetapowe w dwóch kategoriach: TP – trasa dla początkujących oraz dla startów rodzinnych, TS – trasa dla bardziej zaawansowanych, z elementami surwiwalu. Mapy pełne i przekształcone, przygotowane przez organizatora.

Zespoły startowe: starty w zespołach 2-3 osobowych. Przy udziale dzieci poniżej 14 r.ż. zespoły mogą być liczniejsze. Każdy z uczestników powinien być wyposażony w latarkę i kompas, przyda się także ołówek, telefon komórkowy.

Koszt uczestnictwa: zrzuta na pokrycie kosztów przygotowania imprezy 10 zł / os., płatne u organizatora przed startem (członkowie SPSS, młodzież szkolna i starty rodzinne 7 zł / os).

Uczestnictwo: na własną odpowiedzialność i z własnym wyposażeniem (kompas, prowiant, odzież na przebranie, ubezpieczenie NNW itp.). Osoby niepełnoletnie wyłącznie z pisemną zgodą rodziców/opiekunów i pod opieką osób dorosłych.

Zgłoszenie udziału wyłącznie mailem na adres: sb(wiadomoco)quinox.net. W zgłoszeniu należy podać nazwisko uczestnika/-ów i zadeklarować czy chce się korzystać z noclegu w schronisku. Zgłoszenia przyjmuję do dnia 13.02.2019 (środa) włącznie. Nie przyjmuję zgłoszeń telefonicznych. Nie gwarantuję możliwości startu bez wcześniejszego zgłoszenia.

Nagrody dla zwycięzców: (1 miejsce) w każdej kategorii – drobne nagrody rzeczowe o charakterze survivalowym oraz dyplomy. Dla wszystkich chętnych potwierdzenia w książeczkach odznak InO. Nagrody funduje: #QUINOX.

Nocleg po zakończeniu imprezy:
Dla chętnych uczestników zawodów istnieje możliwość noclegu w warunkach surwiwalowych w naszym dużym szałasie, ew. można rozbić swój namiot, hamak. Sprzęt do spania należy mieć ze sobą.

Za dodatkową opłatą (15 zł / os) istnieje możliwość przenocowania w warunkach schroniskowych (pokoje wieloosobowe, dostęp do kuchni, WC, ciepłej wody, konieczny własny śpiwór) w odległości ok. 1 km od bazy.

UWAGA!
W bazie imprezy, czyli na miejscu startu / mety będzie cały czas dostępne ognisko i wrzątek oraz gorąca zupa z kotła. Na zakończenie zawodów, (zgodnie z nazwą imprezy 😉 ), rozgrzewający, aromatyczny poczęstunek.

Organizator: Zawody są imprezą statutową SPSS ( +SurwiwalEduPl ) i niedochodową, a wszelkie opłaty przeznaczone są wyłącznie na częściowe pokrycie kosztów organizacji imprezy. Podczas zawodów uczestników i organizatorów obowiązuje Ramowy Regulamin Imprez SPSS: https://surwiwal.edu.pl/wp-content/uploads/OGOLNY-REGULAMIN-IMPREZ-SPSS-NEW.pdf  Impreza bezalkoholowa!

Inicjatorem i realizatorem imprezy jest QUINOX Bushcraft Survival

Kierownik imprezy: Sergiusz “Borsuk” Borecki (organizator Imprez na Orientację PTTK).

W razie pytań piszcie na maila podanego wyżej.

Zapraszam na dobrą, aktywną zabawę w plenerze !

Sergiusz “Borsuk” Borecki