ZOMBIWAK

Z O M B I W A K

Jeśli lubisz ruch świeże powietrze i masz ochotę na klimat Zombiapokalipsy, to ta impreza jest dla Ciebie.
Jeśli jesteś prepersem i szukasz sposobności do oceny swojej gotowości to ta impreza jest dla Ciebie.
Jeśli jesteś instruktorem survivalu i chcesz się sprawdzić, ta impreza jest dla Ciebie
Jeśli jesteś wędrownikiem szukającym wyzwań, to ta impreza jest dla Ciebie.
Jeśli słyszałeś o biegu Katorżnika, Runmageddonie i Biegu Morskiego Komandosa i szukasz czegoś podobnego lecz nie identycznego to ta impreza jest dla Ciebie.
Jeśli trenujesz crossfit/Tae kwon do/siatkówkę etc. Masz plecak i chęć na klimatyczną nocną przebieżkę, to ta impreza jest dla Ciebie.

Jeśli nie masz chęci, ani motywacji do aktywności fizycznej połączonej z aktywnością intelektualną, to prawdopodobnie już dawno przestałeś czytać, ale żeby nie było niedomówień, ta impreza może Ci się nie spodobać.

Czym jest ZOMBIWAK:

ZOMBIWAK składa się z dwóch części: Z Biegu sprawnościowego i Biwaku.

Bieg sprawnościowy:

• Trasa biegu wynosi 5km.
  • Biegniemy indywidualnie.
  • Bieg sprawnościowy zaczyna się i kończy na terenie biwaku
  • Biegniesz z plecakiem, w którym znajduje się wszystko to co zapisane będzie na liście plecakowej (lista plecakowa pojawi się w przyszłym tygodniu więc bez paniki) sam kompletujesz swój sprzęt, wiesz co, gdzie masz spakowane i jak z tego korzystać.
  • Jeśli nie posiadasz sprzętu, w przyszłym tygodniu zaproponujemy jakąś drogę na skróty.
  • Na trasie biegu sprawdzimy nie tyle Twoją wydolność fizyczną, ale sprawność w pokonywaniu przeszkód, zapamiętywaniu informacji i Twoją technikę jeśli chodzi o stricte survivalowe umiejętności. (W sobotę od godziny 12 odbędą się trzy bloki warsztatowe przygotowujące do biegu)
  • Techniki Survivalowe: niecenie ognia, obsługa noża, węzły liny sploty, pakowanie, pierwsza pomoc, nawigacja, nasobny transport etc.
  • Jeśli na punkt dobiegają dwie osoby, pierwszeństwo ma ta z wyższym numerem startowym.
  • Na biegu pojawią się wybrane techniki, podczas realizacji punktów technicznych korzystacie z własnego sprzętu.
  • Po przebyciu trasy całego biegu czeka na was coś ciepłego i dalsza część atrakcji
  • Osoby, które ukończyły bieg nie mieszają się z tymi którzy jeszcze czekają na start.
  • Każdy uczestnik nagradzany jest medalem za uczestnictwo
  • 3 pierwsze miejsca otrzymują nagrody rzeczowe oraz unikatowe medale

Biwak:

• Biwak jest stacjonarną częścią całego wydarzenia.
  • Od godziny 10:00 w sobotę 16 listopada 2019 witamy uczestników.
  • Ilość miejsc ograniczona do 40, rejestracji należy dokonać do 5 listopada na wskazanej stronie, początek rejestracji w poniedziałek 23 września 2019 (link pojawi się w poniedziałek)
  • Od godziny 15:00 do końca biegu czynny będzie tzw. Jarmark czyli wszelkie stacjonarne atrakcje i wyzwania.
  • Na jarmark będą się składać między innymi: Tor łuczniczy, Składanie i rozkładanie broni, Wioska hamakowa, Stoisko z pierwszą pomocą, Tor do rzucania toporkami/saperkami i kilka innych atrakcji. (o wszystkich będziemy informować w nadchodzących tygodniach)
  • Każdy z uczestników będzie oceniany w każdej z konkurencji, osoba, uzyska najlepszy sumaryczny wynik otrzyma wyróżnienie i nagrody rzeczowe.
  • Nawet jeśli nie pobiegłeś najlepiej nadal masz szanse na zwycięstwo.
  • Po zakończonym biegu ognisko, gitara, wręczenie nagród rzeczowych.
  • Plan ramowy ZOMBIWAKU pojawi się 26 września 2019

Gdzie odbędzie się ZOMBIWAK:

ZOMBIWAK odbędzie się w miejscowości Sobiepany, niedaleko Zduńskiej Woli Gmina Sędziejowice.

Czy jest pakiet startowy?

Tak jest pakiet startowy, jest też możliwość dodatkowego zakupienia podkoszulki, o pakiecie startowym i podkoszulce już niebawem.

Dla kogo organizowany jest ZOMBIWAK:

Dla osób pełnoletnich.

Kiedy odbędzie się ZOMBIWAK:

Od 16.11.2019 10:00 do 17.11.2019 12:00.

Kto organizuje ZOMBIWAK:

Organizatorem jest Fundacja SALIX, przy wsparciu Stowarzyszenia SALVOS i w porozumieniu z kilkoma innymi podmiotami.

Ile kosztuje ZOMBIWAK:

Od początku rejestracji do 28.10.2019 ZOMBIWAK kosztuje 120 zł

Od 28.10.2019 do 05.11.2019 ZOMBIWAK kosztuje 155 zł

Osoby stowarzyszone w: stowarzyszeniu SALVOS, SPSS, ZHP, ZHR zniżka 10zł
(za osoby stowarzyszone uznajemy osoby posiadające status członka i opłacone składaki).

Interesuje mnie ZOMBIWAK ale mam pytania:

Dzwoń, śmiało: w godzinach 6:00-22:00  pod numer 517 444 050, odbierze  Bartłomiej Mojrzesz Janik i odpowie na wszystkie pytania.

ZOMBIWAK, SPRAWDŹ SIĘ!

Pozdrawiam serdecznie,

Bartłomiej Janik

Wiceprezes Zarządu Fundacji SALIX / Koordynator Grupy Centrum-Łódź Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu