4HEROES 2023 – podsumowanie wydarzenia

4Heroes (Gliwice, wrzesień 2023) już za nami. Nasze stowarzyszenie SPSS miało okazje pokazać się i wystawić nasze stoisko.  Na miejscu dla mieszkańców  zaplanowano spotkanie z żołnierzem sił specjalnych, także psów ratowniczych, prezentacje sprzętu i wyposażenia jednostek wojskowych,  pokaz ratowniczy, warsztaty z rozpalania ognia (my, sobota) i sportową rywalizacje.

4heros-eventDodatkowo można było zapoznać się, że sprzętem przetrwania na wodzie (Wild Joy). Obecne też były dwie klasy mundurowe (wojskowa i policyjna), pobliskie nadleśnictwo.  Na placu areny można dziś było wziąć udział w Ogólnopolskiej Kampanii Honorowego Krwiodawstwa 4HEROES 2023. Na dawców krwi czekały upominki i vouchery. Pogoda dopisała, świeciło słońce. Osoby, które odwiedziły nasze stoisko (Strefa edukacji)  pytały o kwestie dotyczące turystyki i survivalu, w tym także jak i gdzie nocować w lesie. Ponadto każdy mógł spróbować swoich sił w quizie survivalowym (otrzymać prezent jeśli sobie poradził), a także rozpalić ogień za pomocą krzesiwa LightMyFire. Odwiedzający mogli zapoznać się także z naszym sprzętem EDC, dorobkiem literackim i podpytać o najbliższe szkolenia survivalowe. Bardzo się cieszymy, że wielu osobom wyjaśniliśmy, że survival nie jest taki straszny, jak go często prezentują. Było miło widzieć zadowolone twarze dzieci po udanym zdaniu survivalowym.

Przy okazji dziękujemy organizatorom za możliwość uczestnictwa w tym wydarzeniu. Dziękujemy również za okazję do spotkania wspaniałych ludzi i nawiązania nowych kontaktów.

W drugim dniu (3.09) elementem kulminacyjnym były biegi terenowo – przeszkodowe Formoza Challenge w formule dla dorosłych oraz najmłodszych.