Życzenia świąteczne

życzenia bożonarodzeniowe 2022

Zdaje się, że ci trzej faceci powyżej ukończyli surwiwalowy kurs nocnej nawigacji… Ogarniają zasadę, że kiedy będą się trzymać kierunku na jedną gwiazdę, to dotrą do celu. Dokąd zmierzają i co znajdą? Tę historię chyba wszyscy znają.

Ale dokąd zmierza świat? Dokąd zmierzasz Ty?

 

Dryfujesz razem z pozostałymi, czy nawigujesz? Ogarniasz siebie, czy zdajesz się na innych? Surwiwal to, nie tylko gear and skills, lecz przede wszystkim:

  • po pierwsze: życie. Prawdziwe życie to nie znaczy unosić się na powierzchni wody, ale płynąć.
  • po drugie: przeżycie. Przeżyć, znaczy przetrwać, by żyć lepiej, będąc bogatszym o doświadczenie.

Ciągle popełniam w tym błędy i ciągle muszę się tego uczyć. Bardziej i więcej. Obecna sytuacja świata i nasze osobiste doświadczenia wymagają głębokiej refleksji, a czas Bożego Narodzenia stwarza nam do takich refleksji okoliczności. Warto skorzystać.

– Dokąd nawiguję?

– Czy wiem jak tam dotrzeć?

– Jak to realizuję – idę po trupach, czy raczej podnoszę też innych w tej podróży?

Znając nasze surwiwalowe umiejętności, śmiem twierdzić, że koleżanki i koledzy z SPSS są w stanie przetrwać naprawdę wiele. I jeszcze pomóc innym! Obyśmy jednak nie zatrzymali się w pół drogi. Zachęcam by w świąteczny wieczór usiąść na chwilę w fotelu (albo w szałasie przy ognisku) i spokojnie, uczciwie względem siebie przemyśleć jeszcze jedną kwestię: Ok, ciało przetrwa… i co dalej?  Poszukajmy swojej gwiazdy życia.

Życzę wszystkiego dobrego, przede wszystkim spokoju, zdrowia i dobrych perspektyw na przyszłość. Wesołych Świąt!

Sergiusz Borecki

prezes